Trudno znaleźć kogoś, kto nie słyszał o BDSM. Coraz więcej osób decyduje się na wprowadzenie elementów BDSM do swojego życia erotycznego lub spróbowanie pełnej sesji. Wokół BDSM naroslo wiele mitów, które czynią BDSM dla początkujących trudnym do zrozumienia.

W BDSM chodzi tylko o seks

To nie prawda. Chociaż większość relacji BDSM to relacje erotyczne lub sposób ekspresji w stałych parach, są także układy, szczególnie koncentrujące się na uległości i dominacji psychicznej, które są tego elementu pozbawione.

Osoba uległa musi podporządkować się w pełni dominującej

Nie jest to prawda i jeśli ktoś czegoś takiego od nas żąda, należy przerwać dla własnego bezpieczeństwa taką relację. To częsty obszar nadużyć w BDSM dla początkujących, niezrozumienie, że obie strony są pełnoprawnymi partnerami w relacji, a osoba dominująca może przekroczyć granicę tylko na tyle jak dalece pozwoli na to osoba uległa. Jako początkujący zadbajmy też koniecznie o ustalenie słowa bezpieczeństwa, które bezwzględnie przerywa zabawę. 

Można być tylko albo uległym, albo dominującym

Lubisz dominację, ale z drugiej strony fantazjujesz, jak to jest być po tej drugiej stronie? Nie daj sobie wmówić, że coś z Tobą nie tak. Jeśli partnerzy się na to godzą, można zamieniać się rolami, jest na to nawet dodatkowe określenie. Zamieniające się rolami osoby to osoby switch.

Gadżety do BDSM można nabyć w sklepie SexShop112